Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Natalie
Natalie Davis
(Jessica Collins)
OFIARY
  • Chloe Davis
  • Izzy Delancy
  • Penny Garden
  • Raymundo Suarez
  • Policjantka Kamen
  • Trevor Dell
  • Sara Sidle

galeria

Seryjni mordercy

Natalie była najstarszą córką Christophera Davisa, utalentowanego brzuchomówcy. Miała młodszą siostrę Chloe, której zazdrościła uwagi jaką poświęcał jej ojciec, zwłaszcza po śmierci ich matki. W 1981 zazdrość ta doprowadziła do tragedii. Natalie zepchnęła młodszą siostrę z domu na drzewie. To było jej pierwsze morderstwo i jedyne, którego nie odtworzyła w postaci modelu. Kiedy Natalie spojrzała w dół, z domku na drzewie, na leżące na ziemi ciało Chloe, scena ta wyglądała dla niej jak miniaturowy model. Jakiś czas później była świadkiem jak jej zdruzgotany ojciec zmywał krew Chloe wybielaczem, co stało się przyczyną jej następnych morderstw. Mimo że Natalie nie odtworzyła sceny śmierci Chloe, od tamtej chwili zaczęło fascynować ją tworzenie miniatur jej kolejnych ofiar i miejsc zbrodni.
Załamany po śmierci Chloe, Christopher nie radząc sobie z wychowywaniem Natalie oddał ją do adopcji. Tułając się po wielu rodzinach zastępczych Natalie trafiła w końcu do Erniego Della. Wytworzyła się pomiędzy nimi głęboka więź. Gdy Ernie zdał sobie sprawę z tego, że jego miniaturowe modele odzwierciedlają miejsca zbrodni, które Natalie popełniła, wybaczył córce i próbował racjonalizować jej czyny. W celu ochrony Natalie, Dell przyznał się do bycia Miniaturowym Mordercą i popełnił samobójstwo, które zarejestrował na taśmie wideo i wysłał do Grissoma. Załamana po śmierci Erniego Natalie obarczała za to winą Grissoma. Odkryła jego związek z Sarą Sidle i postanowiła się zemścić "za to co zrobił" Dellowi porywając Sarę.Modus operandi

Ofiary Miniaturowego Mordercy były mordowane w przeróżny sposób: zatłuczone, otrute lub porażone prądem. Natomiast kluczowym elementem zbrodni był podpis mordercy w postaci bardzo dokładnego miniaturowego modelu ofiary i miejsca zbrodni. Model taki następnie pozostawiony był na miejscu przestępstwa lub dostarczony do osoby prowadzącej śledztwo. Każdy szczegół był bardzo dobrze dopracowany, a żeby model był jeszcze bardziej autentyczny morderca dodawał do niego prawdziwą krew ofiary. W trakcie oględzin modelu Grissom zawsze znajdował zdjęcie zakrwawionej lalki. Było ono ukryte pomiędzy elementami miniatury. Lalka ta przedstawiała lalkę ojca Natalie, znanego brzuchomówcy, którą zrobił na obraz Chloe - biologicznej siostry Natalie. Chloe została zamordowana przez Natali gdy obie były małymi dziećmi. Badając kolejne modele śledczy zauważyli, że każda miniatura zawiera rzecz związaną z wybielaczem, np. butelki lub dzbanki z tą substancją czy też kupony na zakup wybielacza. Jak się później okazało Natalie była świadkiem jak jej ojciec czyścił krew Chloe używając wybielacza. Wywołało to u Natalie psychozę, której następstwem były mordercze myśli w chwili gdy widziała lub czuła zapach wybielacza. Większość jej ofiar to osoby u których pracowała jako sprzątaczka. Część z nich była również w jakiś sposób powiązana z jej przybranym ojcem Ernim Dellem, wielbicielem modeli pociągów, który pomógł Natalie zbudować pierwsze trzy miniatury.
W odcinku "Woulda, Coulda, Shoulda" (sezon 9) Natalie wykonała miniaturę przedstawiającą jej samobójstwo (figurka w czerwonym kostiumie wisząca na szubienicy). Gdyby rzeczywiście popełniła samobójstwo w taki sposób, to wszystkie jej zbrodnie składają się na słowo wybielacz (ang. BLEACH: Blunt force trauma, liquid nicotine, electrocution, asphyxiation, crushing, and hanging).Ofiary

chloe

Chloe Davis

Chloe była młodszą siostrą Natalie, została zepchnięta z domku na drzewie.


izzy

Izzy Delancy

Odcinek pt. "Built to kill". Po przybyciu na miejsce zbrodni Grissom i Sara znajdują martwego mężczyznę, siedzącego na krześle przy stole, a jego głowa leży na stole. Przed nim ustawiona jest miniatura jego mieszkania, a w niej przy stole siedzi martwy mężczyzna. Odwzorowanie szczegółów jest niesamowicie dokładne. Perfekcyjny model pokoju jest w skali pół cala. Nawet kałuże krwi są identyczne. Zakładając, że morderca jest tą samą osobą, która wykonała miniaturę zajęłoby to tygodnie, może nawet miesiące stworzenie tego z takimi szczegółami. Z pewnością kwalifikuje się to do zabójstwa z premedytacją. Kałuża krwi w miniaturze to też prawdziwa krew. Ofiara to piosenkarz Izzy Delancy. Zabił go jeden cios w głowę tępym narzędziem.

Przyczyna morderstwa: 25 sierpnia 2006 Izzy Delancy zostawił wiadomość na sekretarce Erniego Della, przypominał w niej Natali aby użyła wybielacza do wyczyszczenia plam po słodyczach.

Powiązania: Izzy Delancy wysłał do obrońców praw zwierząt film przeciwko właścicielowi fermy kurczaków na której pracowali Ernie Dell i Raymundo Suarez. Natalie pracowała jako sprzątaczka dla Izziego Delancy.


penny

Penny Garden

Odcinek pt. "Post Mortem". Penny Garden, 65 lat, emerytowana kelnerka została znaleziona martwa w swoim domu. Wypadła przez szybę twarzą do przodu. Kupony, które wycięła z gazet, leżą na szkle, co sugeruje, że zostały rozrzucone już po śmierci Penny.
Przyglądając się dokładnie modelowi, Grissom odkrywa, że zabójca spodziewał się, że Penny umrze w fotelu. W alkoholu Penny Hodges znajduje płynną nikotynę. To ona ją zabiła, ale sprawiła też niespodziankę mordercy, bo wywołała konwulsje i Penny wypadła przez okno zamiast umrzeć w fotelu. Dlatego miniatury nie było na miejscu morderstwa. Morderca musiał ją zabrać i poprawić. Na kamerze sąsiada z nocy, kiedy dostarczono paczkę nagrało się jak Ernie Dell przyniósł ją pod drzwi.

Przyczyna morderstwa: 18 października 2006 Penny Garden zostawiła wiadomość na sekretarce mordercy. W wiadomości tej zwalnia Natalie za to że nie użyła do czyszczenia wybielacza tak jak jej Penny kazała.

Powiązania: Penny Garden należała do tego samego klubu miniaturowych pociągów co Ernie Dell. Sąsiad Penny, któremu sprzedawała swoje leki odsprzedawał je Lionelowi Dell (syn Erniego Della).


raymundo

Raymundo Suarez

Odcinek pt. "Loco motives". Raymundo Suarez został znaleziony martwy w wannie do ogłuszania kurczaków w firmie Mannleigh Chickens. Raymundo czyścił sprzęt od 20:00 do 4:00 rano. Chłopcy z dziennej zmiany przyszli i znaleźli go w wannie. Prąd był wyłączony. Grissom uważa, że Raymundo utopił się w tak płytkiej wodzie, bo wpadł do niej kiedy prąd był włączony. Rozglądając się po pomieszczeniu Grissom znajduje kolejną dokonał miniaturę miejsca zbrodni. W miniaturze Grissom znajduje kolejne zdjęcie tej samej martwej lalki.

Przyczyna morderstwa: Natalie zeznała, kiedy zapytano ją czy Raymundo jej dotykał, że tak, ale nie to było powodem, raczej zapach wybielacza którym przesiąknięte były jego ręce.

Powiązania: Raymundo Suarez pracował w Mannleigh Chickens, tej samej w której zatrudniony był Ernie Dell.


kamen

Policjantka Kamen / Barbara Tallman

Na początku odcinka "Monster in the Box" Grissom otwiera paczkę, która przez ostatnie 4 tygodnie stała na jego biurku i znajduje kolejną miniaturę. Paczka została wysłana już po śmierci mężczyzny, o którym myśleli, że to miniaturowy morderca. Do tego morderstwa jeszcze nie doszło, bo na gazecie, która leży w tym pokoju jest data 17 luty 2007 a to za 2 dni. Grissom dokładnie ogląda miniaturę. Ofiarą będzie biała kobieta, samotna i zostanie uduszona poduszką, ale nie ma żadnych wskazówek, co do jej tożsamości. Grissom i Catherine odkrywają też, że na zdjęciach lalek są napisy widoczne w ultrafiolecie. Razem tworzą napis "Byłeś w błędzie". W miniaturze Grissom znajduje oferty dwóch restauracji i zaznaczając na mapie obszar, do którego dostarczają jedzenie ustala miejsce gdzie może mieszkać ofiara. Wiedząc jak wygląda budynek z zewnątrz, policjanci przeszukują ten teren. Nick i Warrick znajdują właściwy budynek a portier rozpoznaje mieszkanie pani Tallman. Kobieta ma się dobrze, ale dziwnie się zachowuje jakby była pod wpływem jakichś leków. Policja zastawia pułapkę w mieszkaniu pani Tallman. Ale zamiast mordercy pojawia się jej brat. Nadal czekają na mordercę, a kiedy do wieczora się nie zjawia, Sofia idzie po policjantkę, która udawała panią Tallman, ale kobieta nie żyje. Za książkami, tak jak w miniaturze, leży martwy kot. Grissom rozcina lalkę, a w środku znajduje płuca. Hodges bada gaz z nich. Policjantka i kot zostali otruci tlenkiem węgla. Grissom ogląda nagranie z zasadzki i zauważa, że w pewnym momencie płomień w kominku się powiększył. W kominku zostało zamontowane specjalne urządzenie z zegarem. Zegar skończył odliczanie, włączył silnik, który zamknął kanał spalinowy i wsypał sproszkowany węgiel drzewny do ognia, powodując powstanie tlenku węgla. Opary mogły ujść tylko do pokoju. Pani Tallman wraca do swojego mieszkania i nie chce towarzystwa policjanta. Zostaje znaleziona martwa na kanapie. Została uduszona. Jej syn zwołał konferencję prasową i zrzucił winę na Miniaturowego Mordercę, ale jak się później okazało to on sam pomógł matce w samobójstwie (chciała umrzeć bo stwierdzono u niej Parkinsona).

Przyczyna morderstwa: możliwe jest że wybielacz dodany do wody w wazonach na kwiaty mógł być powodem zbrodni, jednakże nie potwierdzono tego.

Powiązania: Barbara Tallman pracowała społecznie w ośrodku przejściowym Lionela Della.


Trevor miniaturaTrevor

Trevor Dell

W odcinku "Living Doll" Brass ma namiar na kolejne z dzieci Della, Trevora. Wchodzą z Grissomem do jego mieszkania i w łazience znajdują jego zwłoki. Na telewizorze Grissom zauważa małego ludzika i uważa, że miniaturowy morderca był tu przed nimi. W mieszkaniu jest bardzo zimno więc Trevor może nie żyć od kilku dni lub kilku tygodni. Ma dwie rany z przodu głowy i z tyłu. Lalka jest ubrana tak jak on, ale nie ma na niej krwi. Koło toalety stoi wybielacz. Sara uważa, że może to morderstwo nie było zaplanowane i morderca starał się utrzymać ciało w dobrym stanie by mieć czas na wykonanie miniatury. Według doktora Robbinsa, przyczyną zgonu było krwawienie w mózgu spowodowane kilkoma ranami zadanymi tępym narzędziem. Urazy głowy są zgodne z plamami krwi na zlewie i ścianie za nim. To sugeruje walkę. Grissom ogląda lalkę i zauważa na niej odcisk palca. Hodges sprawdził materiał, farbę, klej i plastik z lalki Trevora. Materiały są zgodne z poprzednimi miniaturkami. Odcisk był za mały by go przepuścić przez bazę, ale był na nim naskórek. Wendy ustala, że naskórek należał do Trevora i nieznanego dawcy, a jest nim kobieta. Nick jest pewny, że żadna kobieta nie dałaby rady Trevorowi. Dokładanie ogląda jego ciało i zauważa dziwna plamę na stopie. Dr Robbins ustala, że Trevor został porażony prądem. Catherine i Nick ustalają, że umywalka była podłączona do prądu i kiedy Trevor jej dotknął, drgawki spowodowały, że porozbijał sobie głowę. Jego sąsiad kradł od niego prąd i to on przypadkowo sprawił, że przez umywalkę płynął prąd.

Przyczyna morderstwa: nieznana.

Powiązania: Trevor był jednym z dzieci Lionela Della.


sara

Sara Sidle

W finale 7 serii, w odcinku "Living Doll" Natalie Davis ujawnia się jako Miniaturowy Morderca. Zespołowi udaje się zawęzić krąg podejrzanych do Natalie, ale jej aresztowanie ma miejsce dopiero po porwaniu Sary Sidle. Natalie zaplanowała porwanie Sary po tym jak odkryła jej związek z Grissomem. Pewnego dnia była świadkiem na miejscu zbrodni z rozbitym samochodem. Wtedy zauważyła jak Grissom delikatnie dotyka ramienia Sary i postanowiła się na nim zemścić za śmierć Erniego Della. Udało jej się kupić wrak tamtego samochodu i przetransportować go na pustynię. Następnie zaczęła robić miniaturę przedstawiającą Sarę uwięzioną pod samochodem. Kiedy skończyła model zaniosła go do biura Grissoma. Po umieszczeniu miniatury, zaczaiła sie na Sarę w garażu, poczym poraziła ją paralizatorem, związała i wywiozła na pustynie, gdzie umieściła ją pod wrakiem czerwonego Mustanga. W nocy nadciągnęła burza i woda z opadów zalała teren, na którym umieszczono wrak samochodu. Napływ wody pozwolił Sarze uwolnić się spod wraku, ale została sama na pustyni.

Przyczyna porwania: Sara stała się celem Natalie ponieważ dziewczyna uważała Grissoma za odpowiedzialnego za śmierć Erniego, jedynej osoby, która ją kochała. Więc ona też chciała mu zabrać osobę, którą on kocha.

Powiązania: na miesiąc przed porwaniem Sary, firma sprzątająca laboratorium zatrudniła Natalie jako sprzątaczkę.Podejrzani

sven

Sven Delancy

Sven był synem Izzy'ego Dalancy z pierwszego małżeństwa, stał się pierwszym podejrzanym gdy znaleziono jego rysunki. Sven, który chce zostać urbanistą ma obsesję na punkcie modeli. Podejrzewano, że Sven mógł stworzyć miniaturowy model i zabić ojca za to jak potraktował jego matkę, ale okazuje się, że Sven mdleje na widok krwi. Badania pokazują, że nie blefuje. Więc on nie mógł zabić.

ernie dell

Ernie Dell

Ernest Edward "Ernie" Dell stał się głównym podejrzanym gdy udało połączyć się jego osobę z pierwszymi trzema morderstwami poprzez dane o zatrudnieniu w Mannleigh Chickens i członkostwo w klubie Locomotiveville. Poza tym po przeszukaniu w jego mieszkaniu znaleziono kolejkę z różnymi szczegółami, a w piwnicy pracownię, w której są wszystkie wzory, z których odlał przedmioty do wszystkich trzech miniatur. Ernie przyznaje, że znał Izzie'go i lubił jego muzykę, ale twierdzi, że nie znał Penny i nie wie jak jego miniatury znalazły się na trzech różnych miejscach zbrodni. Ponieważ nie mają na niego żadnych dowodów, wypuszczają go. Po przesłuchaniu Erni dzwoni do Natalie i zostawia jej wiadomość, po czym popełnia samobójstwo.

lionel dell

Lionel Dell / Mitchell Douglas

Oglądając stare filmy z domu Erniego, śledczy dowiadują się że miał on syna Lionela, który zmienił nazwisko na Mitchella Douglasa. Sara i Sophia z nim rozmawiają. Uważają, że Ernie Dell domyślił się, że to jego syn jest miniaturowym mordercą i wziął winę na siebie, zabił się by dać mu drugą szansę. Lionel uważa, że jeśli ojciec zabił się dla kogoś to na pewno nie dla niego, lecz raczej dla któregoś z wychowanków, których jego rodzice mieli tuziny, niektórych jeszcze przed jego urodzinami. To ich kochał jego ojciec a nie jego. Na nagraniu z urodzin jest 13 dzieci. Lionel pamięta tylko imiona niektórych z nich. Jeśli to wszyscy wychowankowie Della to wśród nich jest Miniaturowy Morderca. Jest osobą, którą Dell tak kochał, że zabił się by ją chronić.

mapa mapa stronytop↑
IB © 2009-2013