Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
millander
Paul Millander
(Matt O'Toole)
OFIARY
 • Royce Harmon
 • Stuart Rampler
 • Pete Walker
 • Isabelle Millander
 • On sam

Seryjni mordercy

Paul Millander jest jedynym dzieckiem Johna i Isabelle Millander i urodził się jako Pauline. Kiedy Pauline Millander miała 10 lat, była świadkiem zabójstwa ojca. Zeznania dziewczynki w sądzie nic nie wniosły, a koroner uznał śmierć Johna Millandera za samobójstwo. Pauline zaczęła identyfikować się z mordercami, obcięła włosy, nosiła męskie ubrania, w końcu poddała się operacji zmiany płci i stała się Paulem Millanderem.

Millander pojawia się w pilotowym odcinku serialu. Jest podejrzany o zabójstwo Royca Harmona, ponieważ odciski jego palców znaleziono na dyktafonie z nagraniem pożegnalnym ofiary. Po przesłuchaniu Grissom puszcza go wolno, gdyż jak się okazało odciski palców pochodzą z gumowego odlewu ręki, którą Millander w dużym nakładzie stworzył na Halloween.

Kiedy w odcinku "Anonymous" zostaje zamordowany Stuart Rampler, Grissom zdaje sobie w końcu sprawę z tego, że to Millander jest odpowiedzialny za obie zbrodnie. Podczas przeszukiwania magazynu Millandera Grissom znajduje zaadresowaną do niego kopertę z czystą kartkę - wiadomość od Millandera, że Grissom nic nie ma. W tym samym czasie Paul zjawia się w siedzibie Laboratorium Kryminalistycznego pytając o Grissoma. Dowiedziawszy się, że Gila nie ma, wychodząc macha na pożegnanie do kamer ochrony.

Kolejny raz Millander zjawia się w sezonie 2 w odcinku "Identity Crisis". Cały zespół zajmuje się zabójstwem Peta Walkera. To trzecie morderstwo Millandera. Wszystko wygląda dokładnie tak samo jak przy dwóch poprzednich. Znowu jest taśma z nagraniem pożegnania. Mężczyzna leży w wannie w magazynie. Został zabity jednym strzałem w pierś. Wszystko jest upozorowane na samobójstwo. Śledczy zdają sobie sprawę, że Millander zabija mężczyzn urodzonych w rocznicę śmierci jego ojca czyli 15 sierpnia. Royce Harmon pierwsza ofiara Paula Millander'a urodził się 15 sierpnia 1959. Stuart Rampler - druga ofiara - urodził się 15 sierpnia 1958. Pete Walker urodził się 15 sierpnia 1957. Millander przesyła również życzenia Grissomowi, który urodził się 15 sierpnia 1956 roku. Podczas dochodzenia pojawiają się kolejne fakty dotyczące życia seryjnego mordercy. Wychodzi na jaw, że Paul urodził się jako Pauline i zmienił płeć na skutek skomplikowanych relacji z matką. Zespół odkrywa również, że morderca prowadzi podwójne życie, jedno jako Paul Millander i drugie jako sędzia Douglas Mason - szacowny obywatel, który ma żonę Isabelle Mason i adoptowanego syna Craiga Masona. Grissomowi udaje się w końcu zgromadzić wystarczające dowody przeciwko Millanderowi, jednakże ten znów przechytrza Gila. Używając fałszywego dokumentu ucieka ze sądu i wraca do domu, w którym mieszka jego matka. Tam najpierw ją zabiją, a następnie popełnia samobójstwo w takim sam sposób jak zginął jego ojciec i jego trzy ofiary. Zostawia również nagranie pożegnalne. W ostatniej scenie Grissom znajduje jego ciało w wannie. Wtedy też dowiadujemy się, że Millander i Grissom mają taką samą datę urodzin.

 • Bathtub KillerBathtub Killer
 • Bathtub KillerBathtub Killer
 • Bathtub KillerBathtub Killer
 • Bathtub KillerBathtub Killer
 • Bathtub KillerBathtub Killer
 • Bathtub KillerBathtub Killer
 • Bathtub KillerBathtub Killer
 • Bathtub KillerBathtub Killer
mapa mapa stronytop↑
IB © 2009-2013